Лікування підошовних бородавок

Заполните форму прямо сейчас, чтобы получить бесплатную консультацию

#
#

Що таке підошовні бородавки?

Бородавки на ногах (verrucae plantares) – це поширені інфекційні епідермальні папули, що викликаються різними типами вірусу папіломи людини (ВПЛ). Зовнішній вигляд і розміри бородавок залежать від їх розташування і ступеня схильності подразнення і механічних травм. Перебіг захворювання може варіюватися. Інфекція може являти собою одиничне чи множинне ураження, і сам процес може поширюватися за допомогою самоінфекції.

Підошовні бородавки – глибоко проникають і покриті ороговівшими папулами, часто болючі при дотику або ходьбі, зазвичай поодинокі, сплющені через хронічний тиск. При соскобі їх поверхні може з’явитися точкова кровотеча.

Через високу інфекційность і ризик самоінфекції з утворенням великої кількості поразок необхідно видалити вірусні бородавки. Ранній початок лікування є передумовою для підвищення ефективності та формування менш вираженого дискомфорту після операції. Вибір лікування залежить в першу чергу від місця, типу і кількості уражень шкіри.

Симптомами є утворення твердої, мозолястої шкіри і темних плям всередині ураженої ділянки. Коли на шкірі утворюються видимі бородавки, зазвичай з’являються тверді, грудкуваті нарости або нерівні ділянки шкіри зі зміненим кольором і діаметром 1-2 см. Бородавки найчастіше виникають в місцях, де вага орієнтована на п’яті та пальцях ніг, тому тиск при ходьбі викликає дискомфорт. Зараження бородавкою відбувається при прямому контакті шкіри з хворою людиною або загальним предметом. Це може статися, наприклад, при ходьбі босоніж – в душі, в басейні або в сауні, а також під час примірки взуття. Вірус може залишатися в шкірі до декількох місяців і ставати активним при зниженні імунітету, наприклад, під час хвороби або впливу сильного стресу. Альтернативою фармакологічного лікування є кріотерапія, тобто заморожування шкірних дефектів з використанням рідкого азоту, вишкрібання і видалення бородавок за допомогою лазера, який є новітнім методом лікування.

Лікування підошовних бородавок

Лікування підошовних бородавок

Типи підошовних бородавок

Серед підошовних бородавок виділяють два основних типи: глибокі і мозаїчні. Глибокі бородавки викликані вірусами ВПЛ-1. Зазвичай це поодинокі висипання. Глибокі бородавки тілесного або злегка коричневого кольору. Вони осідають на підошві ніг, глибоко проникаючи в шкіру і викликають біль при ходьбі. На початковій стадії зараження зазвичай з’являється одна бородавка, потім навколо утворюється більше. Вони часто з’являються самі по собі з рідкими рецидивами. Іншим типом бородавок на ногах є мозаїчні бородавки, викликані вірусом HPV-2. Найчастіше вони численніші глибоких бородавок, але і більш поверхневі. Мозаїчні бородавки великі, згруповані в колонії. Вони не болючі, але схильні до постійних рецидивів.

Переваги

 • № 1

  Висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти в галузі дермато-косметології.

 • № 2

  Сучасне дерматологічне і лазерне устаткування .

 • № 3

  Максимально довготривалий результат від проведених процедур.

Форма запису на консультацію

Лікування підошовних бородавок

Лікування бородавок і як воно проводиться?

Діагностика бородавок на ногах в основному заснована на правильно проведеному анамнезі (це розмова між лікарем і пацієнтом про його поточні недуги, супутні захворювання, наявність факторів ризику, які можуть вплинути на появу симптомів захворювання, алергії). Він заснований на огляді та пальпації (огляді на дотик) підозрілих наростів на шкірі. Знаходження типових ознак бородавок на ногах зазвичай досить для постановки правильного діагнозу.

Щоб доповнити діагноз, варто провести гістопатологічного дослідження зразка, взятого з уражень, і тести, засновані на молекулярних методах. Вони засновані на демонстрації вірусної ДНК в генетичному матеріалі кератиноцитів. Ці тести дозволяють чітко підтвердити початковий діагноз.

Лікування бородавок стопи включає в себе:

 • заморожування рідким азотом;
 • механічне очищення за допомогою спеціального апаратного обладнання (фрез).

Це безболісні методи, яким зазвичай передує введення місцевого анестетика. Пацієнт може іноді відчувати невеликий дискомфорт під час процедури. Лікування бородавок носить переважно місцевий характер, і його форма строго залежить від їх розташування, типу, розміру та тривалості їх стійкості, а також від віку та імунітету пацієнта. В даний час кріодеструкція бородавок вважається одним з найбільш ефективних методів усунення цього типу уражень. Завдяки використанню рідкого азоту можливе повне і ефективне лікування, а необхідність повторювати терапію через певний проміжок часу дуже рідкісна.

Переваги кріодеструкції бородавок:

 • Не потребує додаткового хірургічного втручання
 • Швидкий процес загоєння
 • Короткий період відновлення
 • Висока ефективність
 • Мінімальні больові відчуття

Процедура видалення бородавки заснована на заморожуванні тканини бородавки рідким азотом включає руйнування ураження разом з невеликою ділянкою шкіри, який оточує бородавку. Процедура практично безболісна, але для зручності пацієнта вона проводиться під місцевою анестезією з використанням 2% лідокаїну в разі великих уражень, а в разі невеликих і плоских бородавок досить використовувати знеболюючий крем. Також ефективним є спосіб апаратного методу за допомогою використання спеціальних фрез, які видаляють уражену область на яку також наноситься спеціальний анестезуючий засіб для мінімізації больових відчуттів.